20 december 2007

Scholen meten eigen ICT-prestaties

Scholen die willen weten hoe goed ze bezig zijn met ICT in het onderwijs, kunnen dat sinds oktober dit jaar meten op I-score.nl. Per school kunnen zowel docenten als leerlingen een vragenlijst invullen. Deelnemende scholen zien vervolgens hoe het ICT-aanbod en het gebruik ervan gewaardeerd worden.

Om deel te nemen geeft een school eerst middels een eenvoudig puntensysteem aan of ICT in de school gebruikt wordt en in welke mate: in de les, door de leraar, door de leerling en bij de presentatie van de school aan de buitenwereld. De test is gebaseerd op hetzelfde waarderingssysteem dat de Inspectie van het Onderwijs gebruikt voor het meten van scholen. Hierbij wordt gekeken naar kwaliteitszorg, ICT-aanbod, ondersteuning van het leren en de wijze van aanmoedigen en begeleiden van leerlingen.

De score is ontwikkeld door I&I, een vereniging voor docenten Informatica en Informatiekunde, ICT-coördinatoren en anderen die werkzaam zijn in het onderwijs en met ICT te maken hebben.